Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZEBRANIE WYBORCZE W BUSKU-ZDROJU

Drukuj

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój odbyło się w dniu 4 grudnia zebranie wyborcze członków Izby z powiatu buskiego. Na 201 uprawnionych do udziału w zebraniu członków Izby przybyły 24 osoby. Frekwencja wyniosła 11,94%. Przewodniczącym zebrania został wybrany Tomasz Mierzwa. Podczas obrad wybrano pięciu delegatów na zjazdy okręgowe ŚOIIB w latach 2018-2022, którzy będą reprezentować ten obwód wyborczy w V kadencji działalności Izby. O dorobku Izby w upływającej kadencji, realizacji przedsięwzięć w ostatnim roku mówił:  Andrzej Janicki - członek OR.

Więcej…
 

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI

Drukuj

Wprowadzenie do zarządzania projektami w budownictwie na przykładzie budowy wiaduktu nad Centralną Magistralą Kolejową w m. Jamskie koło Włoszczowy -  przedstawił w sali Izby Grzegorz Piskorz - przed laty kierownik robót mostowych na tej inwestycji, obecnie  inżynier projektu w Skanska S.A., doktorant trzeciego roku na Politechnice Krakowskiej.

Więcej…
 

KOMPLEKSOWA OCHRONA

Drukuj

Kompleksowa ochrona odgromowa obiektów budowlanych, uziemienia i ochrona przed przepięciami, praktyka projektowa stosowania nowych norm,  wymagania stawiane dla uziemień  w systemach energetycznych i budownictwie – to tematy przedstawione w sali Izby przez dr inż.  Mirosław Zielenkiewicza, dr inż. Tomasza Maksimowicza i mgr  inż. Marka Sekścińskiego  z RST sp. j., specjalizującej  się w profesjonalnej ochronie odgromowej i przeciwprzepięciowej.

Więcej…
 

KONIEC SESJI EGZAMINACYJNEJ

Drukuj

W miniony piątek 1 grudnia egzaminami ustnymi mostowców zakończyła się jesienna sesja na uprawnienia budowlane.

Więcej…
 

INSTALATORZY JUŻ PO

Drukuj

Inżynierowie specjalności instalacji sanitarnych zakończyli egzaminy ustne. Na 36 osób, które stanęły przed komisją w ciągu dwóch dni, uprawnienia  otrzymają 23.

Więcej…
 

GRUPA OGÓLNO BUDOWLANA

Drukuj

W poniedziałek 27 listopada  egzaminy ustne zaliczali inżynierowie specjalności konstrukcyjno – budowlanej. Jest to najliczniejsza grupa kandydatów do uprawnień.

Więcej…
 

BUDOWNICTWO KOLEJOWE

Drukuj

Egzamin ustny złożył w sobotę jedyny przedstawiciel  budownictwa kolejowego. Trochę dziwi, że w okresie hossy inwestycyjnej w tej branży, nie ma więcej chętnych do uzyskania uprawnień budowlanych.

Więcej…
 

PRACOWITY WEEKEND

Drukuj

W sobotę do późnych godzin wieczornych  przed komisją egzaminacyjną stanęli specjaliści konstrukcyjno - budowlani. Po raz kolejny okazało się, że kandydaci do uprawnień, którzy przepracowali kilka lat i zaliczyli budowę obiektu od wykopu do jego oddania, mają wystarczającą wiedzę praktyczną. Tym bardziej, gdy praktykę odbywali w firmie ogólnobudowlanej, w której mieli okazję  poznać wiele technologii i procesów budowlanych.

Więcej…
 

MEGA SPECJALNOŚĆ

Drukuj

W piątek o uprawnienia ubiegali się inżynierowie mega specjalizacji - instalacji sanitarnych. Obejmuje ona  wiele branż, m.in. sieci wodociągowe i kanalizacyjne,  gazowe, instalacje i urządzenia wentylacyjne, klimatyzacyjne, ciepłownicze. Zdający powinni mieć wiedzę praktyczną z tych wszystkich dziedzin. To obrazuje jak trudno te uprawnienia zdobyć.

Więcej…
 

ZASKAKUJĄCE WYNIKI

Drukuj

Pierwszy dzień egzaminów ustnych inżynierów specjalności konstrukcyjno - budowlanej zakończył się zaskakującymi wynikami. Cześć zdających w ogóle była nieprzygotowana, ich zasób wiedzy praktycznej  był bardziej niż skromny. Nadal nie potrafią rysować. Do tego dochodzą braki umiejętności analitycznej, oceny sytuacji, a co jest ogólną przypadłością młodych kandydatów na  budowlanych - nieumiejętność czytania pytań i rzeczowego odpowiadania na nie.

Więcej…
 

DROGOWCY JUŻ PO

Drukuj

W środę zakończyli egzaminy ustne przedstawiciele branży drogowej. Podtrzymali wcześniejsze opinie o ich sporej wiedzy mimo młodego wieku. Niektórzy z dużą swobodą opowiadali w szczegółach o sprawach technicznych, starych i nowych technologiach. Byli jednak kandydaci do uprawnień, którzy w oświadczeniach napisali, że zapoznali się z całym procesem budowy dróg, a przy egzaminie okazało się, iż pracowali tylko przy robotach ziemnych …

Więcej…
 


Strona 5 z 9Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(48)/2018Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Kalendarium

kalendarium

DYŻURY

SZKOLENIA E-LEARNINGOWEJak pobrać zaświadczenie elektroniczne

AKTUALNE SZKOLENIA

KOMFORT AKUSTYCZNY A WYMAGANIA PRAWNE - NOWE PRZEPISY NORMALIZACYJNE Z ZAKRESU OCHRONY PRZECIWDŹWIĘKOWEJ BUDYNKÓW. PODSTAWOWE POJĘCIA Z ZAKRESU AKUSTYKI BUDOWLANEJ
Więcej …
 
SPRAWDZONE SYSTEMY BETONOWE W KANALIZACJI I DROGOWNICTWIE
Więcej …
 

KOMUNIKAT

Informujemy, że istnieje możliwość
SAMODZIELNEGO DRUKOWANIA
BLANKIETÓW OPŁAT

ze
strony internetowej Polskiej Izby

Sondy

W jakiej specjalności Izba Inżynierów powinna organizować więcej szkoleń ?
 

Instalator Polski


Wydawnictwo INSTALATOR POLSKI proponuje otrzymanie bezpłatnego egzemplarza czasopism wydawanych przez Wydawnictwo po uprzednim  zgłoszeniu sie e-mailem (prenumerata@ipnet.com.pl) lub telefoniczne (022 678 38 05) do Wydawnictwa. Oferta ważna tylko dla członków ŚOIIB

SPECJALNA OFERTA PRENUMERATY CZASOPISM DLA CZŁONKÓW ŚOIIB