Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA ZAINAUGUROWAŁA NOWY ROK AKADEMICKI

Drukuj

„Gaudeamus igitur” zabrzmiał w środę, 3 października na Politechnice Świętokrzyskiej. Uczelnia uroczyście zainaugurowała rok akademicki 2018/2019. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa na czele z jej prezesem Wojciechem Płazą i wiceprezesem Andrzejem Pawelcem.

Nowy rok akademicki w Politechnice Świętokrzyskiej rozpoczęło 6,5 tysiąca studentów, a wśród nich jest grupa około 1600 żaków na pierwszym roku. Ich przedstawiciele podczas immatrykulacji zostali symbolicznie włączeni w poczet społeczności akademickiej.

O tym, jakie zmiany przyniósł miniony rok mówił w swoim wystąpieniu rektor Politechniki Świętokrzyskiej, Wiesław Trąmpczyński.  Uczelnia jednak nie boi się nowych wyzwań, tym bardziej, że wzrosła ocena dorobku naukowego uczelni, a przeprowadzona ewaluacja zakończyła się dobrą oceną dla wszystkich wydziałów, które zachowały swoje prawa do doktoryzowania.

W tegorocznej ofercie studiów pojawiły się cztery nowe specjalności: dwie – modelowanie informacji na budynku oraz  inżynieria proekologiczna ruszyły na Wydziale Budownictwa i Architektury. Pozostałe to teleinformatyka, a także komputerowe systemy sterowania i pomiarów.

Nowością są także uruchomione po raz pierwszy na Politechnice Świętokrzyskiej studia w języku angielskim. Będą prowadzone na dwóch wydziałach: na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn oraz na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Mówiąc o wyzwaniach, jakie stoją przed uczelnią, rektor Trąmpczyński zaznaczył, że Politechnika musi stać się stymulatorem i zapleczem naukowym dla rozwoju nowoczesnego przemysłu w regionie.

Będzie to możliwe również dzięki inwestycjom, które realizuje kielecka uczelnia techniczna. Pierwszy to CENWIS, czyli Centrum Naukowo-Wdrożeniowe Intelektualnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego. Jest wart prawie 75 milionów złotych i ma zostać zrealizowany do 2020 roku. Drugi, wartości około 200 milionów złotych, to Świętokrzyski Kampus Laboratoriów Głównego Urzędu Miar.

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa od lat współpracuje z Politechniką Świętokrzyską. Od 2017 roku zasady tej współpracy zostały sformalizowane umową podpisaną przez Wojciecha Płazę – prezesa ŚOIIB oraz profesora Wiesława Trąmpczyńskiego, rektora kieleckiej uczelni technicznej.

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(52)/2019Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692