Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

INŻYNIER - WAŻNY ZAWÓD. W KIELCACH ROZMAWIANO O INTEGRACJI ŚRODOWISKA TECHNICZNEGO

Drukuj

Tradycyjne spotkanie szefów stowarzyszeń naukowo-technicznych z województwa świętokrzyskiego, podsumowujące 2018 rok, odbyło się w czwartek, 13 grudnia, w siedzibie Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach. Jak podkreślił prezes Wojciech Płaza, w mijającym roku w Świętokrzyskiej Izbie podjęto wiele ważnych dla środowiska inżynierów inicjatyw, które mają służyć jego integracji.

- Staramy się z wami współpracować, by integrować nasze środowisko i prosić was o dalszą współpracę. Dziękuję za rok współdziałania i współpracy dla dobra Państwa i stowarzyszeń, które reprezentujecie – mówił prezes Wojciech Płaza.

Zgromadzeni goście dzielili się uwagami dotyczącymi inicjatyw podejmowanych przez środowisko inżynierów w bieżącym roku. Rozmawiano zarówno o sukcesach, jak i pojawiających się w ostatnich miesiącach problemach inżynierów.

Wojciech Rybak, szef Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP, dziękował wszystkim na spotkaniu za dobry klimat do współpracy i jego pozytywne efekty.

- Oby dalej tak dobrze nam się współpracowało, jak dotychczas – mówił Wojciech Rybak.

Małgorzata Janiszewska, reprezentująca Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych przedstawiła realizowaną w 2018 roku nową inicjatywę, polegającą na wyjazdowych szkoleniach inżynierów i techników połączonych ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych.

- To były ciekawe spotkania środowiska technicznego, które na wyjazdach przynosiły wiele pozytywnych efektów – podsumowała Małgorzata Janiszewska.

Wśród poruszanych tematów był problem planowanych zmian prawnych, dotyczących kompetencji zawodów inżyniera i architekta. Jak stwierdzono, jest to jednak zagadnienie, z którym środowisku inżynierów przyjdzie się zmierzyć dopiero w 2019 roku. Inżynierowie zapowiadają jednak, że trzeba stanowczo występować i walczyć o status i siłę zawodu inżyniera w nowych regulacjach prawnych.

Uczestnicy dorocznego spotkania szefów stowarzyszeń naukowo-technicznych z województwa świętokrzyskiego.
W pierwszym rzędzie od lewej: Stanisław Rozin, Małgorzata Janiszewska, Tadeusz Durak, Andrzej Pieniążek, Kazimierz Ginał, Sławomir Bęben, Tomasz Marcinowski.
W drugim rzędzie, od lewej: Wiesława Sobańska, , Andrzej Pawelec, Alfred Zgoda, Wojciech Płaza, Grzegorz Świt, Zbigniew Dusza, Wojciech Rybak.

 

 

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 3(53)/2019Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692