Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE DLA INŻYNIERÓW. JAK I GDZIE PISAĆ, BY DOTARLI DO CZYTELNIKÓW?

Drukuj

Dlaczego warto zaistnieć w mediach społecznościowych, jak tworzyć informacje na fanpage'u, by trafiły do jak największego grona użytkowników, jakie treści przekazywać i co dają social media - prezentowano w środę, 27 listopada, na szkoleniu w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie.

Zanim jednak zaproszono członków komisji do spraw do spraw komunikacji, redaktorów biuletynów i zespoły prasowe na szkolenie, zaprezentowano im nową siedzibę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która mieści się  w Warszawie przy ulicy Kujawskiej.

Nowa siedziba Polskiej Izby

Decyzja o jej budowie zapadła w 2015 roku. W 2016 roku trwały prace projektowe i związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. Budowa ruszyła w kwietniu 2017 roku i według planów miała się zakończyć w 2018 roku. Niestety, katastrofa budowlana w miejscu inwestycji mocno zmieniła pierwotne założenia. Ostatecznie zakończono ją z półtorarocznym opóźnieniem, w sierpniu 2019 roku.

Siedziba Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa mieści się w ponadstuletniej, zabytkowej kamienicy, która na początku należała do Rudolfa Strzeleckiego, farmaceuty. Mieściła się w niej także fabryka materiałów opatrunkowych, po wojnie przeszła na własność skarbu państwa. Stopniowo ulegała zniszczeniu.

Do obecnej świetności doprowadziła piękny obiekt, wpisany do rejestru zabytków Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Podczas spotkania w Warszawie można było oglądać jej wnętrza. Budynek ma pięć kondygnacji, w tym dwa podziemne i trzy naziemne. Jest nowocześnie  i wygodnie urządzony i wyposażony. Wykonany został z ogromną dbałością o historyczne detale.

Social media

Członkowie komisji do spraw komunikacji, redaktorzy biuletynów i zespoły prasowe otrzymały w Warszawie potężną dawkę informacji dotyczących mediów społecznościowych. Jednym z prelegentów był Jacek Mroczek  z firmy "Gra Słów". Psycholog zajmujący się komunikacją społeczną, z dużym doświadczeniem w pracy w mediach, mówił jak być dostrzeżonym przez media.
Przedstawił trendy na rynku mediów, które pokazują spadek czytelnictwa mediów tradycyjnych i rosnące znaczenie internetu oraz wzrost potęgi social mediów. Przedstawił statystyki dotyczące udziału poszczególnych mediów w rynku. Uczył jak powinno się pisać informacje, posty oraz jak kreować informacje, by znalazła jak najwięcej czytelników.

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(56)/2020Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692