Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start KONFERENCJE I SEMINARIA NOWOCZESNE MASZYNY I TECHNOLOGIE PRODUKCJI DLA BRANŻY DRZEWNEJ - wyjazd do Niemiec dla firm z przemysłu drzewnego

NOWOCZESNE MASZYNY I TECHNOLOGIE PRODUKCJI DLA BRANŻY DRZEWNEJ - wyjazd do Niemiec dla firm z przemysłu drzewnego

Email Drukuj PDF

Wyjazd informacyjny do Niemiec dla polskich firm z przemysłu drzewnego oraz zainteresowanych budownictwem i konstrukcjami drewnianymi organizowanym w partnerstwie min. z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, Polskim Klastrem Budowlanym.

NOWOCZESNE MASZYNY I TECHNOLOGIE PRODUKCJI DLA BRANŻY DRZEWNEJ

16-20 LISTOPADA 2020, MONACHIUM I OKOLICE

Dla kogo?

Przedstawicieli firm zajmujących się przetwórstwem drewna, stolarzy, architektów i generalnych wykonawców (specjalizujących się w projektowaniu oraz budowie domów z drewna).

Tematyka?

Nowoczesne rozwiązania w zakresie maszyn i technologii produkcji dla branży drzewnej.

Co obejmuje udział?

W ramach podróży studyjno-kooperacyjnej i dzięki dofinansowaniu z programu ‘Bayern Fit For Partnership’ zapewniamy uczestnikom:

–  udział w zaplanowanym tygodniu pełnym spotkań z firmami niemieckimi oraz z Niemiecką Izbą Rzemieślniczą, otwartych na współpracę polsko-niemiecką

–  wizyty studyjne u wiodących producentów maszyn dla branży drzewnej (wizyty studyjne zostaną zaplanowane w oparciu o Państwa potrzeby)

–  dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w ramach warsztatów z zakresu sprzętu do produkcji i obróbki drewna oraz komponentów do produkcji drewna

–  tłumaczenie podczas wszystkich spotkań będących częścią programu

–  zakwaterowanie w hotelach oraz wyżywienie

–  transport na wszystkie spotkania zaplanowane w programie

–  wsparcie na miejscu w nawiązaniu kontaktu z poznanymi firmami

Nasz polsko-niemiecki zespół organizatorów będzie obecny podczas całej podróży, aby ułatwić Państwu nawiązanie współpracy z
niemieckimi przedsiębiorcami.

Ilość miejsc jest ograniczona do 15.

Podstawowa informacja o wyjeździe jest na stronie naszej Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (www.siph.com.pl) w „aktualnościach- wszystkie wiadomości”,  pod datą 27.05. https://siph.com.pl/aktualnosci/polsko-bawarska-podroz-studyjno-kooperacyjna/

Proszę o zapoznanie się z podaną informacją.

Te informacje mogą być pomocne dla członków Izby oraz firm niezrzeszonych w naszej Izbie, na etapie podejmowania decyzji o ewentualnym udziale w wyjeździe.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.

Poniżej propozycje, w podziale na obszary tematyczne:

A. BUDOWNICTWO I KONSTRUKCJE DREWNIANE

- Producenci domów z drewna

Augsburger Holzhaus GmbH, 86368 Gersthofen, www.augsburger-holzhaus.de

Producent m.in. domów pasywnych, domów jednorodzinnych, domów modułowych. Firma działa na rynku od ponad 80 lat, a jakość jej usług zostatała potwierdzona licznym certyfikatami i wyróżnieniami.

Bau-Fritz GmbH & Co. KG, 87746 Erkheim, www.baufritz.com

Firma z doświadczeniem nie tylko na lokalnym rynku, ale także na rynkach międzynarodowych: poza Niemcami swoje projekty realizuje także w Szwajcarii, Austrii, Luksemburgu i Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia ponad 400 osób i realizuje projekty z obszarów: domy jedno-, dwu- i wielorodzinne, konstrukcje specjalne, budynki niemieszkalne, takie jak kościoły, żłobki, budynki biurowe i handlowe.

Holzbau Fichtl GmbH, 86949 Windach-Hechenwang, www.holzbau-fichtl.de

Rodzinna firma z ponad 50-letnim doświadczeniem na niemieckim rynku. Obszar specjalizacji firmy to ekologiczne, wykonane na zamówienie drewniane budynki - od energooszczędnych domów jednorodzinnych po budynki mieszkalne i budynki biurowe.

Regnauer Hausbau GmbH & Co. KG, 83358 Seebruck/Chiemsee, www.regnauer.de

Firma rodzinna prowadzona przez trzecie pokolenie, z 90-letnim doświadczeniem na rynku. Specjalizacja firmy to prefabrykowane budownictwo drewniane dla klientów nie tylko z Niemiec, ale także z Austrii, Włoszech i Szwajcarii.

- Obróbka drewna, maszyny stolarskie, budownictwo

Hans Hundegger AG, 87749 Hawangen, www.hundegger.de

Firma zatrudnia prawie 500 pracowników, a swoje maszyny dostarcza do 60 krajów na całym świecie. Uniwersalne maszyny CNC znajdują zastosowanie we wszystkich sektorach budownictwa drewnianego, od stolarki, konstrukcji szkieletowej, konstrukcji domów z bali, konstrukcji domów prefabrykowanych, stolarki z drewna klejonego po produkcję wyposażenia placów zabaw.

ZÜBLIN Timber GmbH, 86551 Aichach, www.zueblin-timber.de

Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów i realizacji usług z obszaru inżynierii drewna. Oferuje rozwój, produkcję, dostawę i wykonanie wysokiej jakości drewnianych systemów konstrukcyjnych - od prostych konstrukcji nośnych, przez skomplikowaną konstrukcję drewnianą, aż po konstrukcję „pod klucz”.

WEINIG DIMTER GmbH & Co. KG, 89257 Illertissen, www.weinig.com

Firma założona w 1905 roku w Niemczech, z fabrykami także w Austrii, Luksemburgu i USA.

Grupa WEINIG jest największym na świecie producentem maszyn i systemów do obróbki litego drewna. Wiele indywidualnych wyspecjalizowanych firm oferuje gamę produktów pod marką WEINIG, obejmującą pełny łańcuch procesu od surowca do produktu końcowego. Od 2010 firma oferuje również innowacyjne rozwiązania do obróbki kompozytów drewnianych.

H.I.T. Maschinenbau GmbH + Co. KG, 86833 Ettringen, www.hit-maschinenbau.de

Koncepcje technologiczne w obszarze obróbki drewna. Firma zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem i produkcją zaawansowanych rozwiązań skupiających się wokół surowca, jakim jest drewno. Wiodący dostawca maszyn i urządzeń w tej dziedzinie na rynku środkowoeuropejskim. W lokalizacji na południu Niemiec – w Ettringen – powstają różnego rodzaju rozwiązania dla technologii tartaków i zakładów klejenia drewna, produkcji domów prefabrykowanych i elementów płytowych z pełnego drewna dla przemysłu budowlanego.

B. TARTAKI

- Technologie stosowane w tartakach:

Esterer WD GmbH, 84503 Altötting, www.ewd.de

Rozwiązania z zakresu nowoczesnej i przyszłościowej inżynierii mechanicznej. EWD dysponuje dwiema nowymi funkcjami piły taśmowej, które mogą być zintegrowane z istniejącymi maszynami. System wykrywania łez liści EWD Live Control, system pozycjonowania ostrza EWD Live Position oraz inne innowacje obejmują symulację systemu 3D dla jednego przepływ materiału w tartaku.

Simon Möhringer Anlagenbau GmbH, 97353 Wiesentheid, www.moehringer.com

H.I.T. Maschinenbau GmbH + Co. KG, 86833 Ettringen, www.hit-maschinenbau.de

Koncepcje technologiczne w obszarze obróbki drewna. Firma zajmuje się projektowaniem, konstruowaniem i produkcją zaawansowanych rozwiązań skupiających się wokół surowca, jakim jest drewno. Wiodący dostawca maszyn i urządzeń w tej dziedzinie na rynku środkowoeuropejskim. W lokalizacji na południu Niemiec – w Ettringen – powstają różnego rodzaju rozwiązania dla technologii tartaków i zakładów klejenia drewna, produkcji domów prefabrykowanych i elementów płytowych z pełnego drewna dla przemysłu budowlanego.

Serra Maschinenbau GmbH, 83253 Rimsting, www.serra-sawmills.com

Firma ma 30 lat doświadczenia na rynku rozwiązań mobilnych i przemysłowych dla tartaków. Rozwiązania firmy dostępne są w 77 krajach. Firma posiada centrum badawczo-rozwojowe w Niemczech oraz własne centrum spawalnicze, tokarskie i frezarskie.

- Leśnictwo i sprzęt przeładunkowy:

Pfanzelt Maschinenbau GmbH, 87675 Rettenbach, www.pfanzelt.com

Firma zatrudnia 50 pracowników Oferta produktowa firmy składa się  m.in. z wciągarek, przyczep spedycyjnych, żurawi, ciągników leśnych, gąsienic ścinających,  sprzętów z zakresu specjalnej inżynierii mechanicznej.

SENNEBOGEN Maschinenfabrik GmbH, 94315 Straubing, www.sennebogen.com

Jeden z wiodących światowych producentów maszyn w branży transportu i technologii dźwigów. Firma ma w swojej ofercie największą na świecie gamę wózków przeładunkowych, elektrycznych wózków przeładunkowych, ładowarek teleskopowych, dźwigów gąsienicowych, dźwigów cyklicznych i dźwigów portowych. Firma ma 65 lat doświadczenia na rynku.

Palfinger GmbH, 83404 Ainring, www.palfinger.com

PALFINGER jest wiodącym międzynarodowym producentem innowacyjnych rozwiązań dźwigowych do stosowania w pojazdach użytkowych i sprzęcie stacjonarnym. Grupa rozwija i produkuje wiodące rozwiązania, zatrudniając ponad 11 000 pracowników i ponad 5000 centrów sprzedaży i usług. W ofercie firmy znajdują się m.in. żurawie leśne, platformy robocze, podnośniki hakowe, wózki widłowe i dźwigi gąsienicowe.

 

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 2(56)/2020Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692