Świętokrzyska OIIB

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

POSIEDZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI KWALIFIKACYJNEJ

Drukuj

O najważniejszych wydarzeniach z ostatnich miesięcy mijającego roku rozmawiano na posiedzeniu plenarnym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, które we wtorek, 18 grudnia odbyło się w Kielcach. Posiedzeniu przewodniczył Andrzej Pieniążek. Przypomniano obchodzony 21 września Dzień Budowlanych i związane z tym świętem odznaczenia dla świętokrzyskich budowlańców, które jak mówił prezes Izby Wojciech Płaza, było wyrazem uszanowania ludzi tej profesji.

Jednym z kluczowych tematów, podjętych na spotkaniu, była ocena działania Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, która, jak mówił prezes Izby Wojciech Płaza, podczas kontroli wiosennej sesji kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane wypadła bardzo pozytywnie.

- Bardzo wysoko oceniono jej dokonania, precyzję i dokładność działania – podsumował prezes Wojciech Płaza.

Elżbieta Chociaj i Andrzej Pieniążek przedstawili na spotkaniu statystyki dotyczące XXXII sesji kwalifikacyjnej i egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane w wyniku której uprawnienia budowlane otrzymało 119 inżynierów. - Niestety, ostatnie egzaminy na uprawnienia budowlane pokazały spadek zdawalności testów. Wyniosła ona średnio 76 procent dla testów pisemnych i 77 procent dla egzaminów ustnych. Te wyniki są poniżej średniej z ostatnich lat – mówił Andrzej Pieniążek.

W sesji jesiennej wyniki przedstawiały się następująco:

inżynieria konstrukcyjno-budowlana: zdawalność egzaminu testowego wyniosła 76 procent, a egzaminu ustnego 68 procent; inżynieria drogowa: odpowiednio - 81 i 83 procent; inżynieria mostowa: 71 i 100 procent; inżynieria kolejowa i obiekty budowlane 60 i 100 procent; inżynieria hydrotechniczna 80 i 100 procent, inżynieria telekomunikacyjna 100 i 100 procent, inżynieria instalacyjno-sanitarna 77 i 82 procent oraz inżynieria instalacji elektrycznych 71 i 81 procent.

W jesiennej sesji egzaminacyjnej do wyróżnień wytypowano 10 inżynierów. Nagrody otrzymało 5.

Jednym z punktów posiedzenia były także życzenia świąteczne i i noworoczne, które przedstawiciele prezydium Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa złożyli zebranym na spotkaniu.

 

 Dla członków Świętokrzyskiej OIIB uruchomiony
został dostęp do Serwisu Budowlanego

Korzystanie z serwisu możliwe jest po

zalogowaniu się na stronie PIIB.

Instrukcja dostępna jest TUTAJ.

(Portal działa prawidłowo na przeglądarkach
Firefox lub Internet Explorer)Informujemy, że został uruchomiony dostęp on-line
do zbioru aktualnych i wycofanych Polskich Norm (PN).
Aby z niego skorzystać należy zalogować się na Portalu PIIB:
www.piib.org.pl

Nr 3(53)/2019Zapraszamy do
korzystania z czytelni
w godzinach pracy Biura Izby

> SPIS PUBLIKACJI <


KONTAKT:

Świętokrzyska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
ul. Św. Leonarda 18, 25-304 Kielce

List: swk@piib.org.pl
Telefon: 41 344 94 13
Faks: 41 344 63 82
Telefon komórkowy: 694 912 692